Gdynia

Routes around Gdynia

/pl/Moja Gdynia\/en/My Gdynia

3:00 - 4:00 h

/pl/Moja Gdynia\/en/My Gdynia

Z ogromną przyjemnością oprowadzam po swojej rodzinnej Gdyni – trasą dawnych najstarszych duktów z czasów wioski rybackiej, miejskich targowisk, wprost do reprezentacyjnego Skweru Kościuszki – tam poznacie historię i zasługi ORP Błyskawicy i Daru Pomorza. Spacer przez Park Rady Europu i wizytówka Gdyni – Teatr Muzyczny i historia FPFF. Na zakończenie wjazd wagonikiem na Kamienną Górę i podziwianie panoramy miasta, a po drodze marina i zasługi Polaków w światowym żeglarstwie. Ahoy i do zobaczenia w Gdyni.
Czas trwania ok. 3 – 4h

/pl/Gdyński Modernizm\/en/Gdynia Modernism

2:30 - 3:00 h

/pl/Gdyński Modernizm\/en/Gdynia Modernism

To szlak dla pasjonatów architektury oraz młodzieży szkolnej poznającej wiedzę o osiągnięciach II Rzeczypospolitej. W tle, na wyciągnięcie ręki, gzymsy i pilastry reprezentacyjnych budynków dwudziestolecia międzywojennego – modernizm, funkcjonalizm, konstrukcjonizm.
Czas trwania ok. 2,5-3h

/pl/Odkryj Obłuże\/en/Discover Obłuże

2:00 - 2:30 h

/pl/Odkryj Obłuże\/en/Discover Obłuże

To wycieczka dedykowana szczególnie uczniom obłuskich szkół, ale nie tylko. W trakcie spaceru poznamy topografię robotniczych ulic, tajemnicę dzielnicowego kina, zajrzymy na stare torowisko, przybliżymy założenia architektury socjalistycznej wielkiej płyty, spojrzymy na panoramę dzielnicy i Estakady Kwiatkowskiego, posłuchamy o przeładunku na Bałtyckim Terminalu Kontenerowym, poznamy sylwetkę Króla Kaszubów i oddamy hołd gdyńskim harcerzom. Zapraszam!!!
czas trwania: 2-2.30h

See the report from previous walks

Gallery