Agnieszka Nowakowska

Jestem licencjonowanym przewodnikiem turystycznym po Gdańsku, Gdyni i Sopocie, nr licencji 298/11 oraz wykładowcą i trenerką na kursach przewodnickich PTTK – szkolę kandydatów na przewodników i wprowadzam w tajniki zawodu.

  • Przygotowuję autorskie wykłady on line, np. o patronach szkół, o historii wybranych dzielnic, tematyczne… w formie multimedialnych prezentacji
  • Prowadzę prelekcje i wykłady na żywo w szkołach, klubach, aulach
  • Udzielam kompletnych informacji turystycznych zgodnie z aktualnym stanem rzeczy w regionie, polecam, podpowiadam, rekomenduję
  • Podejmuję kompleksowe czynności na zlecenie gościa/turysty/klienta związane ze świadczeniem usług turystycznych
  • Świadczę usługi w języku polskim i angielskim
  • Oprowadzam turystów indywidualnych i grupy zorganizowane
  • Organizuję busy na wycieczki objazdowe, negocjuję ceny z przewoźnikami, pośredniczę w rezerwacji biletów

  • Za wykonaną usługę wystawiam rachunki

Z wykształcenia filolog polski i gedanista, z pasji orędowniczka wiedzy o Trójmieście.

W trosce o najwyższą jakość świadczonych usług harmonogram wycieczek dostosowuję do oczekiwań odbiorców, proponuję nietypowe ujęcia tematów i oryginalne pomysły tras. W czasie moich wędrówek, jak to w życiu bywa, historia łączy się z obyczajowością, architektura i malarstwo przeplatają z literaturą i kinematografią, a wszystko okraszam szczyptą anegdot. Współczesne przewodnictwo to także gospodarka, infrastruktura, przemysł, ochrona srodowiska ….pamiętam i o tym.

Pomysłów na wycieczki jest tak wiele, jak wielu jest turystów. Wszystko kwestia kreatywności. Podpowiadam parę tras w przewodnickim repertuarze. Każdą tematykę wycieczki oferuję również w formie multimedialnej prezentacji – jako wirtualny spacer.

Żaden bedeker nie zastąpi kontaktu z żywym człowiekiem, dlatego gorąco zachęcam do skorzystania z moich usług. W trakcie spacerów i przejazdów gwarantuję rzetelną wiedzę, interesujący sposób przekazu, niezapomniane wrażenia i przewodnickie smaczki, czyli przysłowiową wisienkę na torcie.

Z przewodnickim pozdrowieniem
Agnieszka Nowakowska

Uczestniczyłam w wycieczce z p. Agnieszką po Trójmieście pod koniec czerwca.Informacje i historie miast opowiedziane przez p.Agnieszkę czystym polskim językiem pozostaną w pamięci na długo.Gratuluję,dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Barbara z Sieradza

Uczestniczyłam w wycieczce po Gdyni, którą prowadziła Pani Agnieszka. Była to istna uczta duchowa. Pani Agnieszka pokazała nam piekne zakątki miasta, a opowiadała o nich takim językiem, ze pewnie zazdrościłby jej sam prof. Miodek. Pani Agnieszko, jeszcze raz dziękuję !

Irena

Baaardzo dobry przewodnik godny polecenia. 😀 Byliśmy grupą studentów zagranicznych na wycieczce w Gdańsku. Pani Agnieszka wykazała się bardzo dobrym angielskim a informacje były dopasowane do grupy. Było ciekawie i na pewno jeszcze kiedyś skorzystamy z Pani usług. 🙂

Erasmusi z Warszawy

Profesjonalizm, ogromna wiedza, uczciwość, to cechy które dostrzegłem u p. Agnieszki, będąc na wycieczce z klasą. Bardzo ciekawy program zwiedzania, dostosowany do wieku uczniów. Naprawdę POLECAM.

Adam z Warszawy

Jak zwiedzać Trójmiasto to tylko z Panią Agnieszką! Spędziliśmy 3 wyjątkowe dni w jej towarzystwie, poznając portową Gdynię, podziwiając uroki gdańskiego Starego Miasta, odkrywając turystyczne atrakcje Sopotu. Dziękujemy za wszystko i gorąco polecamy Panią Agnieszkę, zwłaszcza wycieczkom szkolnym.

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Cieślach